Sopot i jego atrakcje

Trójmiasto, Sopot, ApartamentySpacer po Monciaku, wizyta w Krzywym Domku lub wypoczynek na pobliskich plażach - oto walory, dzięki którym Sopot już dawno zyskał uznanie w oczach miłośników nadmorskich atrakcji. Turystyka w tym mieście od lat odgrywa bardzo ważną rolę, a wycieczki po mieście i jego najbliższej okolicy cieszą się sporym zainteresowaniem. Co warto wiedzieć o tym mieście? Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na osoby spragnione zabawy i wakacyjnego wypoczynku?

Choć Sopot jest dużym miastem, czyste powietrze i wspaniała atmosfera panująca na jego terenie sprzyjają tym, którzy nad morzem szukają przede wszystkim wypoczynku. Jest to jednocześnie miasto, które przyciąga ciekawą architekturą. Nie brak na jego terenie zabytkowych obiektów, które doskonale przypominają o długiej historii. A wiadomo, że na terenie dzisiejszego miasta prężnie rozwijająca się osada istniała już w średniowieczu. W XIII wieku był już Sopot znaną osadą rybacką, którą pod swą opiekę wzięli cystersi. To dzięki nim nastąpił znaczny rozwój lokalnej gospodarki. W efekcie miasto pomyślnie rozwijało się, stając się już w XVI stuleciu obiektem zainteresowania ze strony bogatych mieszczan z pobliskiego Gdańska. Już w tym okresie na terenie Sopotu zaczęły powstawać pierwsze letnie rezydencje, w których bogaci mieszkańcy Gdańska wypoczywali z dala od swych codziennych obowiązków. W początkach XX wieku wczasy w Sopocie były wyjątkowo modne, a turystyka do dziś odgrywa ważną rolę w jego gospodarce. W efekcie turyści mogą tu liczyć nie tylko na wspaniałe atrakcje, ale i noclegi oferowane zarówno przez hotele i pensjonaty, jak i nieco tańsze kwatery prywatne. Dla wymagających dostępne są także luksusowe apartamenty. Szczególnie polecamy apartamenty Sopot I - VIII.

Czy warto wybrać się tu na dłuższy pobyt?

Z pewnością tak. Sopot ma swój niepowtarzalny urok oraz atmosferę, dzięki której wypoczynek na jego terenie może stać się dla każdego wyjątkowo przyjemnym doświadczeniem. Spacery po Monciaku, jak zwykło się nazywać ulicę Bohaterów Monte Cassino to idealna propozycja dla tych, którzy chcą poczuć klimat dawnego Sopotu. To właśnie przy tym deptaku ujrzeć można wiele okazałych kamienic, wśród których nie brak perełek architektury z końca XIX stulecia. Dawny Dom Zdrojowy czy gmach dawnych Łazienek Południowych to kolejne symbole miasta, na które z pewnością warto zwrócić uwagę w czasie wycieczki po Sopocie. Luksusowy Grand Hotel z lat 20. XX wieku to kolejny obiekt - symbol, będący najlepszym dowodem na długą tradycję letniskową w tym mieście. Każdy turysta, który spędza wczasy w pobliżu Sopotu, powinien też wybrać się na tutejsze molo. Choć jego obecna forma jest efektem prac przeprowadzonych w okresie międzywojennym, to samo molo może się pochwalić znacznie dłuższą historią. Istniało już w I połowie XIX wieku i już w tym czasie było jedną z wizytówek Sopotu. Nowszym symbolem miasta stała się słynna Opera Leśna, na której scenie już w początkach XX wieku urządzano koncerty z myślą o spragnionych dodatkowych atrakcji kuracjuszach. Prawdziwą sławę zyskał jednak ten amfiteatr dopiero w latach 60. XX wieku, kiedy to na jego deskach zaczęto organizować Międzynarodowy Festiwal Piosenki. To dzięki tej imprezie Sopot zyskał wyjątkową sławę, a tłumy miłośników muzyki odwiedzających miasto w czasie festiwalowych koncertów przyczyniły się do jego dalszego rozwoju.

Trójmiasto, Sopot, Apartamenty