Gdańsk: co warto zobaczyć w mieście Neptuna?

Trójmiasto, Gdańsk, ApartamentyKojarzony ze słynną fontanną Neptuna, jest miastem wyjątkowo atrakcyjnym dla turystów. Gdańsk to piękna zabudowa oraz ciekawe placówki muzealne, dzięki którym wycieczki po jego terenie mogą się dla każdego miłośnika historii okazać wspaniałą przygodą. Które z tak licznych atrakcji tego miasta zasługują na szczególne wyróżnienie?

Gdańsk to przede wszystkim słynna Droga Królewska. Jej pokonanie to najlepsza szansa na ujrzenie najpiękniejszych zabytków miasta. Przy ulicach Długiej oraz Długi Targ skupiły się najpiękniejsze bramy i miejskie kamienice, będące najlepszym dowodem na zamożność dawnych kupców. Mury miejskie oraz dawne baszty przyciągają uwagę, podobnie zresztą jak wspaniały ratusz czy jedna z najpiękniejszych świeckich budowli Gdańska – Dwór Artusa.

W czasie wycieczki po Gdańsku warto też zwrócić uwagę na jego zabytki sakralne. Imponującymi rozmiarami oraz wspaniałym wystrojem wnętrza przyciąga turystów gotycki kościół Mariacki, będący dumą miasta i jednym z najważniejszych akcentów w miejskiej panoramie. Ważnym zabytkiem jest też kościół św. Brygidy, znany przede wszystkim jako miejsce spotkań działaczy „Solidarności”. Gdańsk przyciąga jednocześnie ciekawymi placówkami muzealnymi. W ich gronie wyróżnia się Centralne Muzeum Morskie, którego siedzibą stał się słynny Żuraw. Wieloma wspaniałymi eksponatami może się pochwalić Muzeum Narodowe, które ma swą siedzibę w dawnym klasztorze franciszkańskim. Na miłośników historii czeka z kolei Muzeum Archeologiczne oraz urządzone w ratuszu Muzeum Historii Miasta Gdańska. Wizyta w tych placówkach muzealnych to wspaniała lekcja historii, dzięki której każdy turysta może lepiej poznać Gdańsk i jego dzieje. Dla tych, którzy w czasie wycieczki po mieście chcą poznać dzieje najnowsze miasta i kraju, punktem bardzo ważnym jest Stocznia Gdańska. W czasie wizyty w Gdańsku warto się też zatrzymać przy Pomniku Poległych Stoczniowców, przypominającym o tragicznych wydarzeniach z 1970 roku.

Baza noclegowa w Gdańsku stale się rozwija, bez trudu znajdziemy tu nocleg. Szczególnie polecamy Apartamenty Gdańsk I oraz Gdańsk II, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

Trójmiasto, Gdańsk, Apartamenty