Zapraszamy do Trójmiasta

Trójmiasto, Sopot, Gdańsk, Zabytki, apartamentyW czasie wakacji na miejsce wypoczynku wybierane są najczęściej typowe i raczej niewielkie miejscowości nadmorskie z dużą ilością ośrodków wczasowych i bliskością plaży. Trudno się temu dziwić, gdyż wczasy nad Bałtykiem wybierają głównie mieszkańcy miast, chcący odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Dla bardziej wymagających turystów, oferta takich miejscowości może być jednak zbyt uboga. Również w przypadku niepogody dla wielu może zabraknąć pomysłów na spędzanie czasu. Brak muzeów, kina, teatrów oraz innych typowych dla większych miast rozrywek może być odczuwalny zwłaszcza w trakcie deszczu.

Trójmiasto położone nad Zatoką Gdańską wydaje się więc spełniać oczekiwania wszystkich i zapewniać rozrywkę nawet w niepogodę. Znajdziemy tu nie tylko piękne plaże w Gdyni, Sopocie i Gdańsku (Brzeźno i Jelitkowo), ale także parki (Oliwa), wspaniałą ścieżkę rowerową wraz z deptakiem dla spacerowiczów ciągnącą się od Gdańska do Sopotu, ogród zoologiczny w Gdańsku czy Oceanarium w Gdyni. Romantyczne spacery po molo w Sopocie, z ktorego widać klif w Gdyni Orłowie można urozmaicić rejsem statkiem np. na Hel czy po Zatoce Gdańskiej. Wielbiciele zabytków nie będą zawiedzeni po odwiedzinach starówki w Gdańsku lub katedry w Oliwie, zaś miłośnicy historii powinni udać się na Westerplatte. Wieczorami zarówno osoby starsze jak i młode znajdą miejsce w uroczych knajpkach lub klubach (z tych ostatnich słynie Sopot ).

Pod względem kulturalnym również wiele się dzieje w Trójmieście. Swoje spektakle oferują teatr Wybrzeże w Gdańsku oraz Teatr Miejski w Gdyni. Melomani mogą odwiedzić Teatr Muzyczny w Gdyni, Operę Bałtycką lub skorzystać z oferty koncertów organizowanych np. w sopockiej Operze Leśnej. W Trójmieście znajdziemy również liczne imprezy kulturalne oraz kina, galerie i wystawy. Na przełomie lipca i sierpnia nie można zapomnieć o słynnym Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku. Oprócz licznych stoisk z rękodziełem, starociami i smakołykami organizowane są przy tym liczne zabawy, przedstawienia historyczne i koncerty, które zapewniają rozrywkę dla całej rodziny.

Długo by można wymieniać miejsca warte odwiedzenia w Trójmieście. Bogata oferta co roku zachęca mnóstwo turystów do spędzenia choć kilku dni w tym magicznym miejscu. Rozbudowująca się wciąż baza noclegowa trafia w potrzeby każdego: są tu i komfortowe hotele, luksusowe apartamenty, pensjonaty, kwatery prywatne, a także kampingi i pola namiotowe. Dojazd do Trójmiasta możliwy jest nie tylko autostradą A1 czy drogą ekspresową E7, lecz również licznymi połączeniami kolejowymi i samolotowymi (loty z Warszawy, Krakowa i Wrocławia).

Trójmiasto, Sopot, Gdańsk, Zabytki, apartamenty